Türkiye’de emlak almayı sevmemizi gerektiren harika nedenler

Yurtdışında bir ev satın almak bir trend değil, 21. yüzyılın yaşamının hak ettiği avantajlara sahip. Dünyadaki 195 ülkenin varlığı ile yabancıların yurtdışında alım satımına izin vermesine rağmen, son zamanlardaki birçok araştırmaya göre yabancılar daha çok Türkiye’de mülk satın almak istiyor. Ancak çoğu kişi Türk Gayrimenkullerinde mülk satın almak için iyi bir neden bilmek istiyor. Bu ülkenin, yatırımları için en iyisi olup olmadıklarını ve ayrıca buraya taşınmayı planlayan mükemmel bir gelecek hedefi olup olmadığını seçmelerini sağlayacak cevaplar arıyorlar.

2000 yılından önce uzun bir süredir Türkiye’nin emlak piyasası, kalkınma ve modernizasyon anlamında farklı milletlerin çok gerisindeydi. Bunun arkasındaki sebep, insanların aynı tür ev ve çevrede yaşamak istememeleriydi.

Ancak, tüm bu 21. yüzyılın başında değişti. Mülkiyet hukuku sisteminde, lüks yapıların konut ve mimarlık trendinde birkaç değişiklik görmüştür. Piyasa raporuna göre, birçok yatırımcı, Gayrimenkul Yatırımcısına yatırım yapıyor ve emlakçılar, 2018’den beri milyonlarca mülk sattı.

Piyasa araştırması aynı zamanda yabancılar Türkiye’ye yatırım yaparsa, alıcıların çok fayda sağlayabileceğini göstermektedir. Türkiye’de mülk satın almak için birçok sebep var.1- Konut Yatırımı, diğer ülkelere göre uygun fiyatlıTürkiye emlak piyasası global pazara geç kaldı; Bu nedenle, evlerin düşük maliyetleri, çok sayıda farklı ülkeden yabancıları hızla çekmektedir. Savurganlık özellikleri düşük oranlarda mevcuttur, ancak Ege dengesinde Altınkum gibi normal şehirlerde, iyi döşenmiş 2 odalı bir daire, 45.000 £ ‘luk bir finansal plana sahip alıcıları aramak için çok kolaydır. Düşük maliyetler, çok sayıda müşteriyi konut kredisi veya banka kredisi olmaksızın mülk satın almak için yetkilendirmiştir.2- Avantaj sağlayacak devasa bir portfoyu varTürkiye Emlak piyasasının gelişimi ve  yetenekli tasarımcıların kabul edilmesi, Türkiye’nin mülkiyetini olağanüstü çeşitlilik gösteren bir statüye taşıdı. Denizaşırı alıcılar, yeni inşa, yeniden satış ve yenileme dairelerinde ve villalarda çok çeşitli para harcama seçeneklerine sahiptir. Deniz manzaralı lüks evlere ve iyi çeşitlilik gibi günümüzün en yeni lüks günlerine kadar iyi bir şekilde döşenmiştir. Alıcılar güneşte rüyalarında uzlaşmaya gerek yok.3- Uzun vadeli yatırımlar için ideal ülkeUzun vadeli bir yatırım arayan bireyler için bu maliyetler kârlı bir karlılık derecesi sunabilir. Uzmanlar çoğunlukla Emlak Türkiye pazarının en iyi yatırım yeri olduğunu belirtiyorlar, ancak Türkiye’deki alıcılar, malların maliyetlerinin yüksek olduğu Birleşik Krallık, ABD, İspanya veya Kıbrıs gibi farklı ülkeler üzerinde elverişli koşulları içeriyordu. Yıllık destek ve bakım ile, Türkiye’de mülk sahibi olmak için çok uzun vadeli yatırımlar için kâr potansiyeli vardır.Son sebep ise !Artık Yabancılar, Türk Gayrimenkullerinde mülk satın alabilirler ve yetkililer, sürekli olarak konut piyasasında yatırım yapmak için prosedürü gözden geçirdi ve geliştirdiler. Burada EmlakZone’da, seçtiğiniz mülk ve bütçeniz dahilinde Türkiye’deki mülkleri satın alabilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *